Nasz biuro w Gdańsku

Gdańsk to miasto na prawach powiatu w północnej Polsce w województwie pomorskim. Położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski. Stolica województwa pomorskiego. Lokalizacja to ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

Gdańsk z 470 907 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a siódme miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². To ośrodek aglomeracji trójmiejskiej, nazywaną też gdańską, który wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. 

Gdańsk Starówka

Stare Miasto Gdańska to wymarzone miejsce na spokojny spacer szlakiem zabytków. Klucząc uliczkami znajdujemy znane atrakcje miasta i napotykamy kilka niespodzianek. Po drodze mijamy kawiarnie i kluby, w których skupia się życie Trójmiasta.

Wystarczy opuścić mury Muzeum Bursztynu aby wejść na Ulicę Długą, najżywszego i najpiękniejszego miejsca w całym Gdańsku. Obie strony ulicy zapełnione są kafejkami i restauracjami, które prowadzą wprost do Fontanny Neptuna i Dworu Artusa – centralnych miejsc na Długim Targu.

Przechadzając się tutejszymi ulicami ma się wrażenie, że otaczające budynki mają tysiące lat. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna – większość z nich została odbudowana po II Wojnie Światowej.

Atmosfera na Długim Targu jest niesamowita. Zrelaksuj się, poobserwuj ludzi, zobacz jedno z przedstawień ulicznych. Na koniec możesz powoli udać się nad rzekę lub odwiedzić centralę naszej firmy 🙂

Plaże

W Gdańsku, gdzie znajduje się nasze główne biuro, mamy siedem strzeżonych kąpielisk, w tym sześć z certyfikatem Błękitnej Flagi. Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo i Orle. 

Każde z nich pozwala na chwilę relaksu i wytchnienia, położone zaraz nad brzegiem Morza Bałtyckiego, w pobliżu lasów i licznych hoteli i restauracji, w których możemy spróbować przysmaków lokalnej kuchni.