Instalacja Produktów Hermetycznych

Interesuje Cię instalacja produktów hermetycznych w Twoim domu? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu.
Konstruowanie budynku o odpowiedniej szczelności jest dość prostą procedurą. Jednak, aby zapewnić najlepsze wykonanie uszczelnień, należy wykonać kilka kroków przed i podczas procesu instalacji systemu hermetycznego:

1. Pierwszą i najważniejszą częścią jest rozmowa z osobą odpowiedzialną za konstrukcję Twojego obiektu. Przekaż wyraźnie interesujące Cię szczegóły dotyczące uszczelnienia domu.
2. Dokonaj ustaleń z całym zespołem pracującym nad budową, upewniając się, że twój budynek osiągnie oczekiwany poziom szczelności.
3. Użyj oznakowania dotyczącego szczelności i umieść go na placu budowy, aby przypomnieć pracownikom, że budynek musi być hermetyczny i spełniać wymagane normy. Jeśli zauważą jakiekolwiek przecieki w jego powłoce, powinni natychmiastowo zgłosić się do przełożonego.
4. Na samym początku budowy zidentyfikuj wszystkie elementy, które będą wchodzić w skład budynku, nawet takie jak woda, okablowanie i kanalizacja. Jest to ważne, ponieważ nieplanowane przecieki powietrza w którymkolwiek z nich, mogą obniżyć wydajność cieplną budynku do 20%.
5. Po zakończeniu budowy, przetestuj konstrukcję pod kątem szczelności budynku. Zwykle większość z techników stosuje test dmuchawy (blower door test). Osoby wykonujące go, wskazują miejsca, w których powietrze przedostaje się do wnętrza domu.
6. Należy zauważyć, że test ten ma na celu poszukiwanie ewentualnych wycieków już po wybudowaniu budynku. Dzięki tym krokom możesz upewnić się, że posiadasz szczelny dom energooszczędny.