Dom Pasywny

Paroizolację budynku definiuje się jako zapobieganie nieplanowanego przepływu powietrza, wprowadzanego do budynku przez szczeliny i pęknięcia w powłoce budowlanej.

Można ją osiągnąć przez zastosowanie energooszczędnej, niedrogiej i przyjaznej dla środowiska konstrukcji.

Hermetyczna membrana powinna zostać zainstalowana wewnątrz obwiedni budynku. Ta wewnętrzna bariera chroni jego wnętrze przed przenikaniem powietrza z zewnątrz. Niekontrolowany wyciek powietrza z mieszkania może spowodować nagłe zmiany temperatury, prowadzące do przeciągów i uczucia dyskomfortu.

Zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą wzrasta w wyniku niekontrolowanej infiltracji powietrza przez szczeliny lub pęknięcia w jego powłoce.

Wyciek ciepłego powietrza poprzez strukturę budynku może również prowadzić do kondensacji międzywęzłowej, która zmniejsza wydajność izolacji i powoduje pogorszenie jakości materiałów budowlanych.

Dlaczego powinniśmy utrzymywać szczelność w budynku?

  • Mniejsze straty energii. Odporna na przeciekanie powłoka po wewnętrznej stronie budynku zapobiega utracie ciepła, powodowanej przenikaniem zimnego powietrza do wnętrza. W porównaniu z typowym budynkiem – dom pasywny pozwala na oszczędność energii nawet do 90%.
  • Komfort cieplny wnętrza. Wynika to z możliwości utrzymania stałej temperatury wewnętrznej. Uszczelniona powłoka zapobiega niekontrolowanym ruchom powietrza.
  • Zdrowy mikroklimat. Szczelność powietrza zapobiega przepływom zewnętrznych zanieczyszczeń, pyłków i substancji toksycznych, np. zawartych w spalinach lub środkach do konserwacji drewna do wnętrza.
  • Trwałość budynku. Wycieki ciepła powodują uszkodzenia w wyniku kondensacji pary wodnej. Ciepłe powietrze przeciekające przez nieszczelności skrapla się w materiale przegrody. Kondensacja wilgoci może doprowadzić do zniszczenia elementów budowlanych, takich jak dach, a w konsekwencji do osłabienia całości konstrukcji.
  • Zrównoważony rozwój – Domy pasywne są trwałe.
  • Przystępność. Czy domy pasywne to dobra inwestycja? Domy pasywne nie tylko oszczędzają pieniądze na dłuższą metę, ale są zaskakująco tanie. Inwestycja w wysokiej jakości elementy budowlane wymagane przez standard domu pasywnego ulega złagodzeniu, poprze eliminację drogich systemów ogrzewania i chłodzenia. Dodatkowe wsparcie finansowe coraz bardziej dostępne w wielu krajach sprawia, że ​​budowanie domu pasywnego staje się jeszcze bardziej dostępne.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop