Kategoria: Kleje uszczelniające, kleje do folii paroizolacyjnej

Taśmy paroizolacyjne do folii, klej do folii paroizolacyjnej

Podczas wykonywania zabezpieczenia budynku przed wilgocią oraz jego ocieplania często stosowanym i praktycznym rozwiązaniem są folie paroizolacyjne. Ich podstawowa funkcja polega na ochronie konstrukcji przed wilgocią. Aby taśma paroizolacyjna mogła spełnić swoje zadanie musi być w odpowiedni sposób umocowana, a jej poszczególne fragmenty muszą być połączone. W celu ułatwienia właściwego montażu folii powstały dedykowane temu materiałowi kleje i taśmy. Klej do folii paroizolacyjnej może służyć do klejenia różnego rodzaju materiałów, między innymi: metalu (na przykład aluminium), betonu, płyt typu karton-gips, kamienia, drewna, plastiku czy polietylenu.

Czym przykleić folię do ściany?

Produkty przeznaczone do montażu folii paroizolacyjnych różnią się między sobą w zależności od materiału, z jakim mają kleić folię. Klej do folii paroizolacyjnej aluminiowej będzie inny niż ten nadający się do typowych materiałów budowlanych jak cegła czy tynk. Oczywiście, istnieją także kleje wielozadaniowe zapewniające folii wysoką przyczepność na różnych typach powierzchni. Kleje Passive House Systems zapewniają skuteczny i łatwy montaż i wpływają na skuteczność izolacji. Klej uszczelniający pozwala na połączenia membran paroizolacyjnych, membran na dach i folii paroizolacyjnych, a także na uszczelnianie elementów konstrukcyjnych.

Jak stosować klej do folii paroizolacyjnej?

Aby mieć pewność, że właściwości kleju zostaną w pełni wykorzystane, zapewniając trwałe i skuteczne połączenie folii z powierzchnią, na której będzie umocowana, klej należy nakładać na czyste, odtłuszczone i suche powierzchnie. Należy także zwrócić uwagę na podłoże, na którym klej ma zostać użyty i stosować produkty dedykowane danej powierzchni. Większość producentów umieszcza szczegółowy opis zastosowania i sposobu aplikacji kleju na samym produkcie lub w ramach materiałów dostępnych, na przykład, na stronie internetowej. W razie wątpliwości warto dokładnie sprawdzić sposób użycia danego kleju, gdyż od jego prawidłowej aplikacji będzie zależała szczelność folii.

0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop