Kategoria: Uszczelnienie okien - Taśmy uszczelniające do okien

Zbliżający się wielkimi krokami okres jesienno-zimowy skłania do zwrócenia szczególnej uwagi na szczelność budynków mieszkalnych. Jak powszechnie wiadomo, koszty ponoszone na ogrzewanie są bezpośrednio związane z utratami ciepła, generowanymi przez nieszczelne elementy konstrukcji lub brak prawidłowo wykonanego ocieplenia budynku. Dobrym sposobem na zapewnienie budynkom dużej skuteczności w zatrzymywaniu ciepła jest wykonanie ocieplenia dachu przy użyciu nowoczesnych produktów takich jak membrana paroizolacyjna czyli membrana na dach zapewniająca konstrukcji dużą odporność na wilgoć i zmiany temperatur.

Warto wiedzieć, że do miejsc szczególnie narażonych na utraty ciepła należą okna, których izolacja powinna być wykonana bardzo dokładnie. W przeciwnym razie do wnętrza budynku będzie dostawało się zimne powietrze, a rachunki za ogrzewanie będą wyższe niż w przypadku szczelnych okien. 

Praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym uszczelnienie okien przed zimą, jest skorzystanie z taśmy Passive House Systems do uszczelniania okien. Tego rodzaju taśma izolacyjna do okien pozwala na dokładne wypełnienie szczelin znajdujących się wzdłuż linii okna.

Nieszczelne okna – przyczyny

Główną przyczyną nieszczelności okien jest ich nieprawidłowo lub niedbale wykonany montaż. Innym powodem mogą być uszkodzenia mechaniczne, powstałe podczas nieodpowiedniego korzystania z okien, lub, po prostu, z biegiem lat. W takim wypadku z pomocą przychodzą listwy uszczelniające do okien, cechujące się prostotą montażu i dużą skutecznością izolacyjną.

Skuteczne metody na uszczelnienie okien

Podczas uszczelniania okien można korzystać z różnego rodzaju materiałów izolacyjnych. Może to być taśma do uszczelniania okien, ale także pianka, silikon lub listwa izolacyjna. Produkt należy dopasować w zależności od rodzaju okien, położenia szczelin oraz wielkości powierzchni, na której izolacja będzie wykonywana. W przypadku wysokiej utraty ciepła i poważnych problemów ze szczelnością okien może okazać się, że niezbędnym będzie ich zdemontowanie i ponowny montaż poprzedzony naprawą usterek. Może się również okazać, że okna należy po prostu całkowicie wymienić. 

Taśma uszczelniająca do okien

W ramach niewielkich ubytków ciepła świetnie sprawdza się taśma do uszczelniania okien, pozwalająca ograniczyć straty cieplne oraz wydatki ponoszone na ogrzewanie budynku.

0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop