Kategoria: Taśma piankowa, taśma materiałowa

Rodzaje taśm montażowych 

Era wiercenia dziur w ścianach powoli dobiega końca, a dzieje się to za sprawą nowoczesnych taśm montażowych, pozwalających na mocowanie różnorodnych elementów, na różnych typach powierzchni. Planując zamontowanie na ścianie lustra, dekoracyjnych lampek, obrazu czy nawet półki można, z powodzeniem, skorzystać z wytrzymałych taśm piankowych. Taśma dwustronna piankowa pozwoli na stabilne zawieszenie na ścianie wielu różnych przedmiotów bez konieczności niszczenia samej ściany. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne, jeżeli mieszkanie, w którym montaż będzie wykonywany, jest wynajmowane lub też w przypadku częstych zmian wystroju pomieszczeń. 

Nowoczesne taśmy montażowe Passive House Systems różnią się między sobą rodzajem materiału, z jakiego powstają oraz przeznaczeniem. Do najbardziej popularnych rodzajów należą taśma piankowa i taśma materiałowa – ich samoprzylepne wersje sprawdzają się na wielu różnych rodzajach powierzchni i gwarantują wysoką przyczepność dużej gamie materiałów.

Pośród różnych rodzajów nowoczesnych taśm montażowych bardzo ważne miejsce zajmuje taśma do paroizolacij, która wykorzystywana jest podczas wykonywania systemów ociepleniowych i łączenia membran paroizolacyjnych.

Taśma piankowa, taśma materiałowa – propozycje zastosowania

Taśma samoprzylepna materiałowa to nowoczesny produkt, który cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną. Poza tym, taśma tkaninowa jest odporna na wodę, rozpuszczalniki i inne substancje chemiczne oraz na ścieranie. Dzięki tym właściwościom taśmy materiałowe mają mnóstwo, różnych zastosowań. Ich uniwersalny charakter sprawdzi się w ramach uszczelniania rozmaitych powierzchni, maskowania, zabezpieczania krawędzi, szczelnego i mocnego zamykania opakowań oraz do sklejania i łączenia ze sobą wielu różnych rodzajów materiałów. 

Taśma samoprzylepna piankowa to rodzaj taśmy powstałej z pianki polietylenowej, która ilością zastosowań nie ustępuje taśmom materiałowym. Tego typu materiał może posłużyć zarówno do mocowania elementów na różnego rodzaju powierzchniach, jak i do klejenia ze sobą różnych materiałów. Jej niewątpliwą zaletą jest dostępność w wielu wariantach rozmiarowych oraz wysoka przyczepność. Taśma piankowa dwustronna użyta podczas montażu jest także praktycznie niewidoczna, dzięki czemu zapewnia bardzo estetyczny efekt końcowy.

Taśma piankowa do montażu pasków LED – praktyczne zastosowanie taśmy piankowej

Bardzo popularnym zastosowaniem taśmy piankowej jest użycie jej w celu montażu pasków LED. Stanowi ona idealne rozwiązanie gdyż pozwala mieć pewność, że pasek nie zostanie uszkodzony oraz że będzie on stabilnie umocowany. Tego typu taśma może także zostać użyta w celu montowania profili aluminiowych, dekoracji czy też obrazów. W przypadki montażu pasków LED należy pamiętać o dokładnym dobraniu szerokości taśmy, które zapewni odpowiedni styk pomiędzy taśmą, a powierzchnią, do której pasek będzie umocowany.

0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop