Membrana Dachowa PHS

Co to jest membrana dachowa i do czego służy?

Istnieją dwa rodzaje membran, zewnętrzne i wewnętrzne,

 obie pomagają zapobiegać przedostawaniu się ciepła.

membrana dachowa phs

Jednym z popularnych typów jest membrana EPDM, jest stosunkowo niedroga i może być zainstalowana na wiele sposobów, w zależności od sytuacji. Od przykręcenia, przez przyklejanie, po instalację na dachu. Prawidłowo nałożona tworzy wodoszczelną barierę, która utrzymuje się od 25 do 30 lat. Membrana ta jest stosowana głównie w budynkach komercyjnych z płaskimi dachami, ale można ją także zobaczyć na szopach lub dobudówkach.

Membrany wewnętrzne są przymocowywane do wewnętrznej strony konstrukcji. Służą jako paroizolacja, zapobiegają wilgoci i umożliwiają swobodny przepływ powietrza od wewnątrz, do zewnątrz budynku.

Zadaniem membrany jest zatrzymać wilgoć przed wejściem do budynku. Sama woda może nie być w stanie przeniknąć przez dach, ale krople deszczu w powietrzu mogą.

Generalnie, polskie domy mają dachy spadziste i wykorzystują membrany wewnętrzne, kładzione pod dachówkę. Całość spoczywa na drewnianej ramie, zaś pod spodem znajduje się wodoodporna membrana. Warstwa ta zapobiega mieszaniu się powietrza z wnętrza dachowego, z powietrzem otoczenia, zaś dachówki odprowadzają wodę deszczową do rynien.

W zależności od typu, niektóre membrany przepuszczają powietrze, a inne nie.

Najbardziej oddychające membrany to takie, które przepuszczają parę wodną, regulując atmosferę budynku oraz przy odpowiedniej szczelności i izolacji – chronią budynek od temperatur zewnętrznych.

membrana dachowa phs

 

Więc co robią wysokiej jakości membrany?

1. Zapobiegają przedostawaniu się wilgoci z zewnątrz
2. Pozwalają parze wydostać się z obwiedni budynku.
3. Pomagają stworzyć hermetyczne uszczelnienie wewnątrz domu.

Nie chcesz, aby wilgoć z deszczu dostała się do domu lub pozostała w domu i powodowała rozprzestrzenianie się pleśni? Membrana zapewnia także, że ciepło nie ucieka z konstrukcji, oszczędzając energię na ogrzewaniu i obniżając emisję CO2.

Zrozumienie wymagań budynku jest kluczowe przy doborze odpowiedniego typu membrany. Na przykład, tańsze zewnętrzne membrany z gumy, są często stosowane na dachach budynków komercyjnych lub mieszkań.

Membrana powinna wytrzymać wiele lat, jeśli nie zostanie bezpośrednio uszkodzona.

Od ponad 10 lat, Passive House Systems jest liderem w branży budowlanej dzięki innowacyjnym membranom paroprzepuszczalnym oraz ciągłym tworzeniu nowych rozwiązań do ekologicznych, wygodnych i przystępnych obiektów mieszkalnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co robimy, możesz do nas zadzwonić lub wysłać e-mail.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop