Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze Plus 2022 oferuje nawet 79 tys. złotych dofinansowania. Sprawdź, kto może być beneficjentem programu i jakie korzyści daje termomodernizacja domu z Passive House Systems.

 

program czyste powietrze

Jakie są główne założenia programu Czyste Powietrze Plus?

W ramach programu Czyste Powietrze Plus 2022, właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie ocieplenia domu bądź wymiany stary kotłów (tak zwanego „kopciuchów”) na paliwo stałe. Główną zmianą założeń w porównaniu z zeszłorocznym programem jest prefinansowanie zgłaszanej inwestycji.

Oznacza to, że właściciele domów mogą otrzymać nawet do 40 tysięcy złotych dofinansowania jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. To istotna zmiana, ponieważ dotychczas każdy inwestor musiał w pierwszej kolejności zainwestować własne środki, a dopiero w drugiej kolejności mógł ubiegać się o wsparcie finansowe. Wnioski do nowego programu można zgłaszać od 15 lipca 2022 roku. Kto zatem może otrzymać wsparcie finansowe w ramach nowego programu?

Beneficjenci programu Czyste Powietrze Plus 2022

Dofinansowanie termomodernizacji domu mogą otrzymać osoby, które dotychczas nie korzystały z programu Czyste Powietrze. Tegoroczna edycja programu oferuje najwyższy poziom dofinansowania dla osób o najniższych dochodach.

Z prefinansowania inwestycji mogą skorzystać właściciele domów, którzy spełniają konkretne progi dochodowe:

  • Do 1564 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Osoby te mogą otrzymać nawet 47 tysięcy zł dofinansowania inwestycji.
  • Do 900 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 1260 zł. w gospodarstwie jednoosobowym. To grupa kwalifikująca się do najwyższej dotacji, która w tegorocznym programie może wynieść do 79 tysięcy złotych.

    Warto zatem już teraz rozważyć złożenie wniosku do programu Czyste Powietrze Plus. Beneficjenci spełniający powyższe progi dochodowe, mogą otrzymać dofinansowanie konkretnej inwestycji jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. W przypadku najwyższego wsparcia kwota prefinansowania inwestycji wynosi nawet 40 tysięcy złotych.

Termomodernizacja domu to mniejsze straty ciepła i większe oszczędności

W ostatnim czasie o termomodernizacji domu mówi się jeszcze częściej. Nic dziwnego, ponieważ szybko rosnące rachunki energii skłaniają do jak największej optymalizacji naszych wydatków. Termomodernizacja domu obejmuje wszelkie działania, które mają za zadanie ograniczenie strat ciepła w naszym budynku. Zmniejszenie strat ciepła sprawi, że nasze rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe. Od czego zatem zacząć proces termoizolacji i jak sprawdzić, jakie straty ciepła generuje Twój dom?

W pierwszej kolejności warto wykonać profesjonalny audyt szczelności

Dobrze przeprowadzona termoizolacja zawsze przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności należy wskazać główne źródła strat ciepła, a następnie dobrać odpowiednie produkty, które je zniwelują. W tym celu warto udać się do specjalistów, którzy nie tylko wykonają audyt energetyczny, ale również wskażą najlepsze rozwiązania.

W Passive House Systems wykonujemy profesjonalne audyty szczelności. Polegają one na wytworzeniu podciśnienia, bądź nadciśnienia, względem otoczenia oraz lokalizacji nieszczelności. Za pomocą kamery termowizyjnej, jesteśmy w stanie określić niekorzystne zjawiska zachodzące w budynku, a także przyczyny ich powstawania.

Paroizolacja gwarantuje znaczne zmniejszenie rachunków za ogrzewanie

Zastosowanie paroizolacji jest konieczne w domach wyposażonych w wentylację mechaniczną. Stosuje się ją przede wszystkim w domach ze stropem drewnianym, a także domach szkieletowych. Paroizolacja poprawia szczelność, zwiększa efektywność energetyczną budynku, a co za tym idzie – znacząco obniża rachunki za ogrzewanie. Jakiego rodzaju materiały paroizolacyjne stosuje się przy termomodernizacji domu?

Folie paroizolacyjne, membrany i taśmy uszczelniające

Zastosowanie folii paroizolacyjnej pozwala na ograniczenie uciekania ciepłego powietrza z budynku. Tego rodzaju folię stosuje się przy uszczelnianiu dachów oraz podłóg. Jest ona bardzo elastyczna i odporna na szkodliwe działania czynników zewnętrznych. Z kolei membrana paroizolacyjna charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie wilgoci. Membrana gwarantuje stałą temperaturę w uszczelnianym budynku. Taśmy uszczelniające zapewniają hermetyczne uszczelnianie i mogą być stosowane na różnych podłożach. Wybierając materiały do paroizolacji, warto postawić na wysoką jakość produktów. Warto

również dodać, że paroizolacja to nie tylko niższe rachunki za energię, ale również czystsze powietrze. Dobra izolacja niweluje bowiem dostawanie się do pomieszczeń szkodliwych pyłów, a także chroni przed zawilgoceniem budynku i powstawaniu pleśni.

Czyste Powietrze 2022? Skorzystaj z dofinansowania i postaw na sprawdzonych dostawców

Zespół Passive House Systems pomoże w wyborze najlepszych produktów i rozwiązań technologicznych. Niezależnie od tego, czy rozważasz zainstalowanie systemu paroizolacji, wentylacji czy pompy ciepła. Służymy pomocą i najwyższą jakością materiałów do termomodernizacji Twojego domu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop