Dlaczego warto uszczelnić swój dom?

Nie wiele osób wie, jaki wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury domu ma prawidłowe uszczelnienie. Zarówno straty ciepła i zimna są związane z nieszczelnością domu. Ma to ogromny wpływ na wzrost kosztów ogrzewania i klimatyzowania pomieszczeń. Jakie są konsekwencje nieszczelności domu oraz jak temu zapobiegać? Dowiesz się z naszego artykułu.

Konsekwencje nieszczelności domu 

Kiedy izolacja domu jest nieszczelna, prowadzi to do wielu poważnych konsekwencji. Szczególnie jeśli chodzi o utraty cennego ciepła w sezonie jesienno-zimowym i straty chłodu podczas lata. Dzieje się to zwłaszcza w sytuacji, kiedy w domu zainstalowana  jest klimatyzacja. Koszt chłodzenia pomieszczeń i ogrzewania jest ogromny, a nieodpowiednie uszczelnienie domu powoduje około 20% straty ciepłego i zimnego powietrza. Dodatkowo powstające przeciągi mogą przyczynić się do zawilgocenia i pleśnienia ścian. Skutkuje to i  przyczynia się do ogromnych problemów zdrowotnych mieszkańców i spadku odporności. Dlatego w trosce o swoje oszczędności i zdrowie, warto poszukać, w których miejscach są pewne nieszczelności i zadbać o ich prawidłowe zabezpieczenie. Również już na etapie budowy dobrze jest zadbać o jak najlepsze uszczelnienie, tak, aby uniknąć strat ciepła w nowym domu. Stosowanie dobrych uszczelnień pozwoli na wyeliminowanie ryzyka problemów związanych z przenikaniem powietrza z zewnątrz budynku.

Jak zadbać o prawidłowe uszczelnienie?

Ogromne straty ciepła i chłodu związane są najczęściej z nieszczelnością okien i drzwi. Przykładając ręce do tych miejsc, można wyczuć charakterystyczny ruch powietrza. W takiej sytuacji koniecznie należy zadbać o odpowiednie uszczelnienie. Warto wiedzieć, że straty ciepłą mogą być również spowodowane nieodpowiednim połączeniem warstw paraizolacyjnych. Aby ograniczyć straty, warto w tych miejscach zastosować nowoczesne taśmy uszczelniające lub kleje uszczelniające, dzięki którym możliwe jest całkowite wyeliminowanie utraty ciepła czy zimna, a także ochrona przed wilgocią i temperaturami. Pozwala to na stworzenie w pełni energooszczędnego domu i zmniejszenie rachunków za energię czy ogrzewanie. Dodatkowo w przypadku działania klimatyzatora zmniejsza ryzyko jego awarii oraz pozwala na ograniczenie jego pracy. Prawidłowe uszczelnienie to również swoista ochrona przed nadmiernym hałasem dobiegającym z zewnątrz budynku, co wyraźnie przekłada się na komfort życia mieszkańców. Warto dbać o prawidłową szczelność budynku, gdyż to nie tylko spore oszczędności, ale również lepsze funkcjonowanie i zdrowie.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop