Płyty izolacyjne do ocieplania budynku

Płyty izolacyjne – wykonanie, zastosowanie, jakość, wytrzymałość

Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku oraz dachów chroni dom przed działaniem wysokich lub niskich temperatur. Ponadto dobra izolacja pozwala na neutralizowanie dźwięków, w skutek czego hałas dociera w mniejszym stopniu do pomieszczeń. Wpływa to zarówno na komfort mieszkania jak i niższe koszty związane z ogrzewaniem lub klimatyzacją. Czym są płyty izolacyjne i jakie są ich zalety?

Płyty Phonotherm – czym są?

Innowacyjne płyty to alternatywna metoda termoizolacji budynków dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych, czyli wełny mineralnej oraz styropianu. Najczęściej wykonane są ze specjalnej piany poliuretanowej. Charakteryzują się:

 • bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ – lambda
 • dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne
 • stosunkowo małym ciężarem
 • wysoką odpornością na działanie wilgoci

Materiały różnią się od siebie, przede wszystkim swoją budową i surowcem z którego zostały wykonane. Wewnętrzną warstwę stanowi materiał termoizolacyjny, natomiast na zewnątrz – płyta wzmocniona jest o ochronną warstwę. Ich niewątpliwą zaletą jest różnorodność, która umożliwia zastosowanie w poszczególnych przestrzeniach.

Płyty izolacyjne – zastosowanie

Nowoczesne płyty izolacyjne stosuje się m.in. do:

 • ocieplenia i termoizolacji ścian zewnętrznych budynku
 • ocieplenia dachów płaskich, skośnych, poddaszy
 • ocieplania budynków użytkowych i remontowanych: starych kamienic, zabytkowych budowli
 • ocieplania posadzek, fundamentów oraz podłóg
 • ocieplania tarasów

Dlaczego warto wybrać płyty izolacyjne do ocieplenia budynku?

Płyty izolacyjne to wysokiej jakości produkty służące do ocieplania, zarówno nowych, jak i remontowanych budynków gospodarczych. Od innych materiałów izolacyjnych – wełny mineralnej i styropianu – odróżnia je przede wszystkim niska podatność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Oprócz właściwości termoizolacyjnych, charakteryzują się także zdolnością izolacji akustycznej – która zapobiega przenikaniu hałasu pomiędzy pomieszczeniami. Ogromną zaletę stanowi również możliwość wyboru odpowiedniego modelu, który sprawdzi się do ocieplania określonych powierzchni i i miejsc.

Właściwa izolacja to kluczowy element ocieplania budynków, który chroni pomieszczenia przed zmiennym działaniem temperatury otoczenia. To właśnie od dobrej termoizolacji, w dużej mierze zależy szybkość wychładzania się pomieszczeń, a co za tym idzie konieczność (lub nie) ich częstego ogrzewania. Ponadto dobrej jakości izolacja zmniejsza ilość hałasu przedostającego się do wnętrza mieszkania.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop