nZEB – Niemal Zerowe Zużycie Energii

Czy słyszeliście o nZEB?

Istotą budownictwa pasywnego jest jak największe pozyskiwanie energii z zewnątrz i ograniczenie ucieczki ciepła.

Podstawową wartością, która wyróżnia dom pasywny jest bardzo niskie zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania – poniżej 15 kWh/(m2 rok). Jest to czterokrotnie mniej niż dla domu energooszczędnego i aż 8-10-krotnie mniej w stosunku do standardowego.

Parlament Europejski przyjął 18 maja 2010r. dyrektywę, zgodnie z którą po roku 2020 wszystkie nowe budynki mają spełniać zaostrzone wymagania dotyczące ich charakterystyki energetycznej.

Od stycznia 2019 r. nowe budynki zajmowane przez władze publiczne oraz będące ich własnością muszą być budynkami o niemal zerowym zużyciu energii a za dwa lata przepisy te będą dotyczyć wszystkich nowych budynków.
Zapraszamy na nasze interdyscyplinarne szkolenia przygotowujące do projektowania i doradztwa zgodnie z kryteriami budownictwa pasywnego, które automatycznie spełniają wymagania nZEB (budynków o niemal zerowym zużyciu energii).

Budowa domu to jedna z największych życiowych inwestycji, dlatego rozpoczęcie realizacji projektu najczęściej poprzedza niezliczona ilość trudnych decyzji i wyborów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem produktów uszczelniających oraz do kontaktu z infolinią. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop