Rodzaje taśm uszczelniających

Pory roku, charakteryzują się specyficznymi warunkami atmosferycznymi. Jesień i zima to najchłodniejsze, a zarazem najbardziej mokre miesiące pod naszą szerokością geograficzną. Warto zabezpieczyć swój dom przed chłodem oraz wilgocią. Oszczędźmy dzięki temu jednocześnie, na kosztach ogrzewania. Pomiń ewentualny remont spowodowany pojawieniem się pleśni w zawilgoconych pomieszczeniach. Czasami wystarczą proste środki, które są skuteczne i wydajne. Na przykład taśma PHS Argo. Poznajmy ich rodzaje i przeznaczenie.

Taśma materiałowa

Główne przeznaczenie tych taśm to uszczelniania łączeń w membranach fasadowych i dachowych. Charakteryzują się wysoką lepkością i elastycznością. Są odporne na wahania temperatury (od -30 do 90°C). Doskonale się sprawdzają jako taśmy naprawcze małych ubytków i uszkodzeń. Taśmy materiałowe doskonale przylegają do drewna, betonu i cegieł. Klej poliakrylanowy wykorzystany w tej taśmie jest bardzo lepki i trwały.

Taśma piankowa

Zadaniem tej taśmy to przede wszystkim ochrona taśma przed wilgocią. Poprzez swoje właściwości idealna do wypełniania szczelin o różnej szerokości. Taśmy piankowe, potrafią zwiększyć swoją wysokość pięciokrotnie. Dzięki temu, rozprężając się, dokładnie wypełniają miejsca, które mają zabezpieczać. Chronią przed wilgocią, jednocześnie odprowadzają parę wodną na zewnątrz (tzw. proces dyfuzji). Doskonale sprawdzają się w uszczelnieniach dachowych (skosy, kalenice), przy montażu stolarki okiennej. Ich właściwości w znaczący sposób przyczyniają się do oszczędności energii w budynkach, w których je zastosowano.

Taśma uszczelniająca

Ta taśma przeznaczona jest do uszczelniania ram okiennych i drzwiowych. Wykonana jest z folii z włókniną polipropylenową i kleju akrylanowego. Zimowe, niższe temperatury powodują zamknięcie porów membrany (nie przepuszcza wilgoci do środka), letnie ciepło sprawia, że pory się otwierają co pomaga osuszeniu wnętrza. Nie wymaga dodatkowych klejów. Jest bardzo elastyczna i świetnie przywiera do różnego rodzaju podłoży. Można ją tynkować i malować. Nakładanie tej taśmy jest łatwe co znakomicie oszczędza czas. Bardzo dobrze nadaje się do konstrukcji murowanych.

Budowlane taśmy zabezpieczające są materiałami, które są niezbędne na dużej budowie i podczas małych napraw i renowacji w domu. Potrafią maskować niedociągnięcia, zabezpieczać przed zimnem, wilgocią i temperaturami. Odgrywają rolę strażników naszych domów, mieszkań, miejsc pracy. Używajmy ich zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem, zasięgnijmy porady fachowca, a będziemy komfortowo i zdrowo mieszkać.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop